2015-05-18

Instrukcja korzystania z BIP MR

Ministerstwo Rozwoju prowadzi podmiotową stronę BIP zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi, tj.:

BIP MR znajduje się na platformie SSDIP (http://ssdip.bip.gov.pl/) umożliwiającej bezpłatne zakładanie stron podmiotowych BIP.

 

Poruszanie się po stronie podmiotowej BIP MR umożliwia menu przedmiotowe znajdujące się po lewej stronie ekranu. Jest ono podzielone na kategorie oraz rozwijające się podkategorie.

 

Powrót do strony głównej BIP MR jest możliwy poprzez wejście na znajdujący się w górnej lewej części ekranu pasek graficzny z ikoną BIP i napisem "Biuletyn Informacji Publicznej". Natomiast w prawej dolnej części ekranu zlokalizowano odnośniki do Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej oraz strony głównej Biuletynu Informacji Publicznej.

 

Do szybkiego wyszukania pożądanych informacji służy pole wyszukiwania umieszczone w prawym górnym rogu głównego menu. W pole to należy wpisać kluczowe frazy (np. „projekt ustawy”), a następnie wybrać opcję "szukaj". Po wykonaniu tej operacji wyświetlona zostanie lista artykułów spełniających zadane kryterium wyszukiwania.

 

Na głównej stronie BIP MR znajdują się również informacje na temat danych teleadresowych (w tym odnośnik do głównej strony serwisu internetowego MR www.mr.gov.pl), godzin otwarcia Ministerstwa oraz danych kontaktowych redakcji.

 

Podstrony BIP MR umożliwiają podgląd metadanych, takich jak: dane osoby wytwarzającej/odpowiadającej, dane osoby udostępniającej, czas wytworzenia oraz czas udostępnienia informacji.

 

W Biuletynie oprócz treści bezpośrednio podanych na stronie, znajdują się również informacje dołączone w postaci plików do pobrania. Przy każdym pliku podana jest informacja na temat jego formatu oraz wielkości.